Maturalno putovanja osmaša

Učenici osmih razreda zajedno s razrednicama i pedagogom škole bili su na maturalnom putovanju od 12. rujna do 15. rujna 2017. u Trogiru.

U utorak, 12.9. učenici osmih razreda su krenuli na put u Dalmaciju.

Nakon dugog puta, stigli su na obalu rijeke Krke nakon čega su se s brodom uputili na otočić Visovac. Tamo su posjetili franjevački samostan te muzej u kojem se nalaze zanimljivi povijesni predmeti. Najzanimljiviji predmet koji su vidjeli bila je najmanja knjiga na svijetu. Nakon otoka Visovca učenici su posjetili NP Krka gdje su uživali u ljepoti slapova rijeke Krke. Posjetivši NP Krka krenuli su prema hotelu Medena koji se nalazi u gradu Trogiru. Nakon što su se odmorili otišli su na večeru te poslije toga u disko koji se nalazio u blizini plaže. Sljedećeg dana učenici su otišli u obilazak grada Trogira. Trogir je poznat po svojoj katedrali koja je pod UNESCO-vom zaštitom. Poznat je po brojnim kulama, a jedna od njih je Kamerlengo. Učenici su ostatak vremena proveli šetajući trogirskim uskim ulicama. Vrativši se u hotel, učenici su vrijeme provodili kupajući se i zabavljajući se. Treći dan su posjetili Salonu koja je sastavni dio grada Solina. Tamo su posjetili ostatke i ruševine iz starohrvatske i starokršćanske povijesti. Nakon Salone uputili su se u Split (najveći grad u Dalmaciji). U prolazu su mogli vidjeti jedan od najpoznatijih hrvatskih stadiona, Poljud. Također su prošetali Dioklecijanovom palačom u kojoj su se mogli slikati sa vojnicima. U blizini se nalazio kip biskupa Grgura Ninskog kojeg su učenici mogli uhvatiti za palac te zaželjeti želju. Nakon toga učenici su prošetali gradskom rivom te uživali u ljepoti Jadranskog mora. Ostatak toga dana su provodili kupajući se te kasnije zabavljajući se u disku. Idućeg dana, nakon što su se učenici spakirali, krenuli su u grad Zadar. U Zadru su posjetili mnoge znamenitosti kao što su Crkva sv. Donata, Morske orgulje i Pozdrav Suncu. Nakon Zadra slijedio je put na Paklenicu. Nakon kratkog pješačenja stigli su do mjesta gdje se nalazi izložba svih hrvatskih nacionalnih parkova.

Kada je put prema Glini napokon završio  učenici su se vratili svojim kućama i obiteljima koje su ih radosno dočekale ispred škole.

Dajana i Tina, 8.a

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 19. 9. 2017.

« Travanj 2024 »