Izlet u Zagreb

Treći i četvrti razredi naše škole u utorak, 24. listopada 2017. posjetili su Zagreb.

U sklopu terenske nastve, a prema Nastavnom planu i programu te Kurikulumu, posjetili su Državu geodetsku upravu u Zagrebu gdje ih je primio i pozdravio ravnatelj Damir Šantek. Njegove kolege učenicima su prezentirali nastanak zemljovida uz korištenje suvremenih tehnologia. Ova Uprava izradila je najveću zemljopisnu kartu  na svijetu i upisana je u Ginesovu knjigu rekorda. Učenici su dobili prigodne darove i zhvalili na gostoprimstvu.

S vrha Medvednice, od odašiljača na Sljemenu, pogled je sezao na zagorske brege i širu okolicu. Dan je bio vedar i sunčan te je preglednost bila jasnija. Učenici su doživjeli neposrdnu stvarnost mješovite šume. Uska šumska staza, prepuna žutog jesenjeg lišća, pružala je učenicima radost i sreću u igri.

Medvedgrad je bio predah na putu i prilika za slušenje priča o nastanku utvrde, potresu i Crnoj kraljici. Kapelica Sv. Filipa i Jakova kao i  Oltar domovine imaju svoje važno mjesto u davnoj i novijoj hrvatskoj prošlosti. Obzor je bio velik i pogled je pucao na sve strane. Učenici su imali prigodu vidjeti sve ono što su čitali i učili o brežuljkastom kraju RH.

Strmina je postajala sve veća, šuma se premetnula u bjelogoričnu i sve više je mirisala po trulom lišću. Sunce je lagano zalazilo iza brijegova dok se duga kolona đaka približavala Šestinama.

Veselje i radost produžilo se u autobusu sve do rastanka u Glini.

Izvor i fotografije: učiteljica Štefica Ponder

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 30. 10. 2017.

« Ožujak 2024 »