Lino višebojac u našoj školi

U četvrtak, 15. veljače 2018., naša je škola bila organizator županijskog Lino višebojca – natjecanja hrvatskih škola u kojem se nagrađuje pravi, pozitivan, sportski duh. U školi je od jutra vladala euforija, užurbano su se završavali navijački transparenti i očekivao početak u 12.00 sati. Prije početka natjecanja su učenici pokazali svoje kulturno-umjetničko stvaralaštvo, zborsko pjevanje i najbolji rad na temu „Svijet po tvom“ (Magdalena Pereković, 8.b). Vrlo brzo je sportska dvorana škole bila ispunjena glasnim navijanjem, pjesmom i bodrenjem natjecatelja.

Više možete pogledati i na lino.eu!

Svaki razred je dao jednog muškog i jednog ženskog natjecatelja. Natjecatelji su osvajali bodove u trčanju, skoku u dalj, izvođenju slobodnih udaraca na gol, pogađanju košarkaških obruča, potezanju užeta i štafetama. Kako podnijeti poraz, proslaviti pobjedu, fair navijati i natjecati se natjecateljima je pokazao vrsni mladi sportaš Borna Matić, juniorski reprezentativac u gimnastici iz Siska; sa svojim trenerom Georgijem Kazakovim, inače trenerom Športsko-gimnastičkog kluba Sokol iz Siska. Događaj su medijski popratile Sportske novosti, Mreža TV i internetska stranica Lino višebojca (www.lino.eu), a Podravka, Sportske novosti i HT su nagradili natjecatelje i sve učenike iz publike. Najbolji natjecatelji, koji su se plasirali na državno natjecanje su Anja Bobeta (6. c razred) i Vladimir Drakulić (8. a razred). Bila je ovo prilika za nezaboravnu zabavu, a u nastavku možete  pročitati kratki intervju s našim gostom, mladom nadom hrvatske gimnastike Bornom Matićem.

Dobar dan. Mi bismo ti postavili nekoliko pitanja. Možeš li se sam ukratko predstaviti?

Ja sam Borna Matić, dolazim iz Siska, imam petnaest godina, idem u prvi razred srednje škole, treniram gimnastiku (višeboj) skoro devet godina, državni sam prvak i međunarodni vice prvak.

Možeš li pobliže djeci naše dobi pojasniti što je višeboj?

Višeboj je disciplina u kojoj gimnastičar radi na svih šest sprava.

S obzirom na to da se danas djeca više-manje odlučuju na sportove poput nogometa, rukometa ili košarke, kako to da si se ti odlučio na ovaj sport?

Zato što mi je bilo zanimljivo opirati gravitaciji, kretati se.

Koliko ovaj sport traži odricanja?

Ovaj sport traži puno odricanja. Sve jedem, ali nema izlazaka, lošeg društva, treninzi su česti, no kad se nešto hoće, onda se mora i raditi za to.

Trener ti je Georgi Kazakov. Što možeš reći o njemu?

On je jedan od najboljih trenera, bez kojega u Sisku ne bi bilo gimnastike. Puno me naučio i s njim sam puno postigao.

S kojim se rezultatima možeš pohvaliti?

Dvaput sam bio državni prvak, usto imam državno i međunarodno srebro i broncu, a trenutno se spremam na europsko natjecanje koje će biti u kolovozu.

U svakom sportu je potrebna i važna potpora, kako moralna, tako i financijska. Bi li izdvojio ljude bez kojih ne bi uspio?

Ne bih mogao bez trenera i roditelja. Nemam sponzora pa mi u svemu pomažu roditelji.

Što bi poručio našim učenicima?

Poručio bih da se što više aktivno bave sportom.

Hvala na razgovoru i želimo ti puno sreće.

Vijest i intervju pripremila novinarska grupa s učiteljicom Katarinom Papoči

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 19. 2. 2018.

« Ožujak 2024 »