Osmaši u Zagrebu

U ponedjeljak, 3. lipnja 2013. učenici osmih razreda u pratnji svojih učitelja posjetili su Zagreb.

Jučerašnji dan je počeo sasvim obično, sve do dva sata poslijepodne kada smo se, učenici osmih razreda, okupili ispred škole spremni za polazak u Zagreb.

U autobusu na kat smo proveli nekoliko sati ugodne vožnje do našeg odredišta, do Zagreba. Nakon izlaska iz autobusa pješačili smo nekoliko minuta do muzeja Dražena Petrovića. Tamo nas je dočekala voditeljica koja nas je provela tim muzejom i upoznala sa svim uspjesima i životnim vrlinama Dražena Petrovića. Naše razgledanje muzeja je završilo desetominutnim filmom u kojem su bili sročeni svi događaji vezani uz Dražena kroz njegov čitav život. Uslijedilo je slobodno vrijeme, čak dva sata lutanja po Zagrebu smo dobili. To vrijeme je svatko proveo na sebi zanimljiv način, u uživanju hrane, slikanje za nove profilne, šetanjem po parkovima ili šoping centrima.

Našli smo se ispred kazališta Komedija, učitelji su nam podijelili karte, udobno smo se smjestili na svoja mjesta, te je predstava mogla započeti. Predstava koju smo gledali, pod nazivom Jalta, Jalta, kao i svaka komedija je na humorističan način prikazala taj događaj, ponovni susret velike trojice, na poluotoku Krim, gradiću imena Jalta. Tijekom predstave je bila i kraća pauza radi odmora glumaca, a i same publike.

Nakon završetka predstave ušli smo u naš autobus, te se polako uputili prema Glini. Usput smo još stali u McDonaldsu, u Velikoj Gorici.

Ovaj izlet, kao i svaki drugi su obilježili smijeh, veselje i dobro društvo.

Miloš i Antonio C., 8.b

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 4. 6. 2013.