Dan ružičastih majica

Danas je u našoj školi tradicionalno obilježen Dan ružičastih majica, program prevencije vršnjačkog nasilja, koji se obilježava svake godine zadnje srijede u veljači. Prezentaciju za učenike i djelatnike škole pripremili su učenici 8.c razreda.

Ove godine naša škola odabrana je kao jedna od šest osnovnih škola iz cijele države da sudjeluje kao partnerska ustanova u projektu #naNAJače protiv vršnjačkog nasilja koje provodi Gradsko kazalište Žar ptica iz Zagreba.

20. izdanje međunarodnog Naj, naj ,naj festivala koji se od 26.2. do 1.3. održava u sklopu projekta #naNAJače protiv vršnjačkog nasilja bit će donatorskog karaktera. Ulaznice za svih 6 domaćih predstava Lažeš Melita (GKL Split), Blizanke (KMD Dubrovnik), Bajka o ribaru i ribici (GK Zorin dom Karlovac), Huligan (Mala scena), Vuka se ne bojim ja (Pinklec Čakovec) i Ako kažeš, gotov si! (GK Žar ptica), kao i za dvije inozemne Idemo na pecanje (Španjolska) i Akademija čarobnih tajni (Izrael) u online su prodaji po simboličnoj cijeni od 10 kuna. Prihod je namijenjen za sufinanciranje školskih projekta protiv vršnjačkog nasilja u OŠ Bartula Kašića Zadar, OŠ Mihovila Pavlonovića Metković, OŠ Jure Turića Gospić, OŠ Ivana Rangera Kamenica i u OŠ Glina, Glina.

Naša škola provest će tijekom mjeseca ožujka i travnja projekt pod nazivom "Film predstavi, nasilje zaustavi!" tijekog kojeg će učenici 7.razreda snimiti filmove koji će se baviti temom međuvršnjačkog nasilja. Filmovi će biti prikazani na školskom festivalu koji će se održati do kraja nastavne godine u našoj školi. Filmove će također razrednici koristiti prilikom obrade teme vršnjačkog nasilja na satu razrednog odjela.

objavio: Zoran Kirinić   datum: 26. 2. 2020.