Terenska nastava- Plitvička jezera

Učenici petih razreda 9. svibnja 2012. posjetili su nacionalni park Plitvička jezera.

Pročitajte njihove dojmove s izleta!

Terenska nastava- Plitvička jezera

Ujutro u 8.00 sati krenuli smo na terensku nastavu. Svi smo bili jako uzbuđeni. Dok smo putovali pjevali smo, veselili se, slušali glazbu i jako smo se dobro zabavljali. Nakon dva sata vožnje stali smo na odmorištu Kod Mirjane. Pojeli smo sendviče, popili malo soka i igrali smo se na igralištu. Ubrzo smo krenuli dalje. Poslije pola sata vožnje došli smo do Baraćevih špilja. Na ulazu u špilju stavili smo kacige da se ne bi ozlijedili. Špilja je dugačka negdje oko 500 metara. Propješačili smo samo 250 metara, zato što dalje mogu samo speleolozi. Izišli smo van i otišli u autobus. Nakon pola sata došli smo na Plitvice.  Prvo smo pogledali kratki film. Zatim smo se uputili do karte na kojoj nam je vodič objasnio kuda ćemo sve ići. Hodali smo i hodali i hodali i napokon smo se ukrcali na brod. Vozili smo se po jezeru Kozjak. Bilo je prelijepo. Kad smo došli do drugog djela Plitvica malo smo razgledavali i vozili se vlakićem. Poslije toga smo otišli u autobus i krenuli smo kući. Putovali smo dva sata i napokon došli kući. Svi smo bili jako sretni i divno smo se proveli!

Lucija Fabac

Terenska nastava

Jučer smo ispred škole u 8 sati krenuli na terensku nastavu. Putovali smo sat i trideset minuta. Stigli smo do Baraćevih spilja i kupovali suvenire. Prvo su razgledavali a i d razredi, a zatim b i c. vidjeli smo dva mala šišmiša. Jedan je spavao, a drugi letio. Nosili smo kacige. Kapljice vode su padale sa siga. U spilji je bilo 9 stupnjeva. Nakon razgledavanja otišli smo na Plitvička jezera. Pogledali smo film o Plitvicama, dobili karte i saznali da na Plitvicama ima 16 jezera. Slikali smo se s Kinezima i pozdravljali prolaznike na engleskom jeziku. Vidjeli smo puno slapova. Uživali smo slikajući ih. Jeli smo sladolede i kupovali suvenire. Vozili smo se u brodu na struju dva puta. Bili smo i u vlakiću, a pješačili smo više od sat vremena. Za Glinu smo krenuli u sedam sati. Stajali smo kod Rastoka. U Glinu smo stigli u devet sati. Umorni smo otišli svojim kućama.

Anamarija Bakšić

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 10. 5. 2012.