Ekskurzija sedmaša

Konačno je osvanuo i taj 23.5.2012., dan kada su sedmaši Osnovne škole Glina krenuli na dugo očekivanu ekskurziju…

Maturalac – Korčula

Prvi dan posjetili smo grad Split i njegovu staru jezgru. Grad Split nalazi se unutar Dioklecijanove palače i središte je Splitsko-dalmatinske županije. Nakon obilaska grada  zaputili smo se prema solani u Stonu i poluotoku Pelješcu. Iz grada Orebića trajektom smo krenuli prema otoku Korčuli. Tamo smo se smjestili u prekrasnom hotelu imenom Bon Repos.

Drugi dan posjetili smo sam grad Korčulu koji se od našega hotela nalazio točno 5 km.
Korčula se sastoji od pet naselja: grada Korčule, Račišća, Čara, Pupnata i Žrnova.
Nakon razgledavanja u pratnji vodiča  imali smo slobodno vrijeme za kupnju suvenira i druženje s prijateljima.

Treći dan posjetili smo Vela Luku koja se nalazi na drugom kraju otoka. Do tamo smo putovali sat vremena i kroz prozor naših autobusa mogli smo uočiti terase, tj.pregrade koje djele posjede.
Na tom djelu otoka ljudi se pretežito bave voćarstvom i vinogradarstvom. Nakon posjeta vratili smo se u naš hotel. Imali smo slobodno vrijeme koje smo iskoristili kupajući se na bazenima.

Četvrti dan bio je zadnji dan našega putovanja. Posjetili smo Trogir. Ručali u malenom naselju Medena nedaleko od Trogira. Posjetili trogirsku katedralu i vidjeli portal katedrale kojega je konstruirao majstor Radovan. Iz Trogira smo  krenuli prema našim domovima. Bio je to kraj ovoga prekrasnog putovanja koje će nam ostati u lijepom sjećanju.

Fotografije pogledajte u foto - galeriji!

Mia Agatić, 7.a

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 29. 5. 2012.