Terenska nastava osmih razreda

U ponedjeljak, 1. listopada 2012. učenici osmih razreda posjetili su naš najveći otok, Krk.

Krenuli smo u 8 sati ispred škole, a na odredište smo stigli oko 12 sati. Još u samom autobusu smo vidjeli da nas čeka jako zanimljiv dan. Prelaskom preko Krčkog mosta došli smo na taj prekrasan otok. Iz autobusa smo vidjeli i Rijeku, ali samo njenu industrijsku zonu. Prvi grad koji smo posjetili bio je grad Krk. Tamo nas je dočekala naša voditeljica, profesorica povijesti. Prvo smo obišli noviji dio grada i luku. Kada smo ušli u staru jezgru stali smo ispred katedrale i pozorno slušali predavanje naše voditeljice. Prošli smo cijeli grad koji još odiše prošlošću iz doba Rimljana. Svaka ulica ima svoju čar. Predavanje je završila na trgu. Grad je bio neobično pun mačaka. Nakon Krka, otišli smo do Jurandvora. Tamo smo u naizgled  maloj crkvi sv. Lucije čuli originalan sadržaj Bašćanske ploče. Natpis je napisan starim čakavskim narječjem. Uslijedila je Baška. Iako smo mi bili obučeni u duge rukave dosta ljudi se i kupalo. Oko 17 sati uputili smo se natrag u Glinu. Iako smo bili malo tužni zbog odlaska nismo mogli dočekati da sve svoje doživljaje ispričamo roditeljima i prijateljima.

Valentina Fabac, 8.a

Pogledajte i prezentaciju o otoku Krku.

Priloženi dokumenti:
Otok_Krk.pptx (3.01 MB)

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 3. 10. 2012.