Europski dan jezika

U našoj školi održan je projekt Europski dan jezika. Odlukom  Vijeća Europe ovaj dan obilježava se od 2001. godine. Cilj Dana jezika je jačati svijest o važnosti učenja jezika, promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te potaknuti cjeloživotno učenje jezika.

Dan jezika se u našoj školi obilježen je  različitim aktivnostima. S obzirom na to da je naša škola jedna od škola koja sudjeluje u Comenius projektu, odlučili smo ovaj Europski dan jezika posvetiti upravo njemu. U projektu su sudjelovale učiteljice engleskog jezika Vesna Netoušek, Željka Cerjak, pedagog škole Zoran Kirinić, učiteljice razredne nastave i roditelji. Cilj je bio pobliže upoznati učenike naše škole s ostalim državama čije škole sudjeluju u projektu i naravno, s njihovim jezicima. Učenici su predstavili Švedsku, Dansku, Francusku, Latviju, Bugarsku, Irsku, Englesku, Wales i Hrvatsku. Učenici su na “info pultovima“ postavljenim u  školskoj dvorani upoznali ostale učenike i učitelje sa zanimljivostima vezanim za te države i osnovnim izrazima na njihovim jezicima. Učenici i učitelji su se sa zanimanjem informirali o predstavljenim državama, a naučili su i osnovne riječi na nekoliko stranih jezika.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 20. 11. 2012.