Susret s književnikom

U četvrtak, 17. listopada u Gradskoj knjižnici i čitaonici gostovao je književnik Hrvoje Kovačević. Na susretu s književnikom sudjelovali su učenici petih i šestih razreda naše škole u pratnji školske knjižničarke prof. Mirjane Davidović.

Hrvoje Kovačević rođen je 1966. godine u Požegi, gdje je završio osnovnu i srednju školu. Bavio se amaterskim filmom, autor je tri animirana i jednog kratkog igranog filma. Diplomirao je arhitekturu u Zagrebu. Crtao je karikature u "Studentskom listu", "Poletu", "Oku", "Sportskim novostima", "Reviji SN", "Startu" i dr. Objavio je nekoliko romana za djecu i odrasle. Objavio je i niz kratkih priča i drama od kojih su neke objavljene u časopisima ili igrane na Drugom programu Hrvatskog radija. Od 2002. godine je profesionalni pisac, te je za roman: „Tajna crne kutije“ dobio nagradu Grigor Vitez.

Djela Hrvoja Kovačevića : Tajna ribljeg oka, Tajna crne kutije, Tajna zmajeva vrta, Tajna mačje šape, Tajna tužnog psa, Tajna graditelja straha, Tajna šutljivog dječaka, Tajna sretnih susjeda, Tajna zlatnog zuba, Idemo dalje, General Kiro miš  itd.

Književnik Hrvoje Kovačević nam je predstavio nekoliko svojih djela, ispričao nam je kako je postao pisac, te smo ga pitali nekoliko pitanja. Ispričao nam je kako je dobio inspiraciju, koliko vremena mu treba u prosjeku da napiše jednu knjigu i slično. Na kraju nam je podijelio autograme, a mnogi su odmah posudili neka od tajnovitih i zabavnih autorovih djela. (Laura Klasić, 6.a)

Fotografije: Gradska knjižnica i čitaonica Glina

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 18. 10. 2013.