Literarni radovi učenica 4. a razreda

U nastavku pročitajte literarne radove učenica 4. a razreda. Tema je Maškare.

Maškare

Maškare su mi jedan od najdražih dana u godini.

Ove godine moj razred i ja smo bili šahovske figure. Naša učiteljica je bila šahovska ploča. U razredu je bila priprema za povorku. Kada smo svi bili spremni krenuli smo kroz grad Glinu. Na putu su  nam se pridružili i učenici srednje škole. Roditelji su bili jako ponosni na naše maske pa su nas slikali. Svi su se divili našim maskama jer je bilo različitih i mnogo lijepih maski. Bilo je tu ptica, svinja, vrana, pčela... Na pola puta smo dobili lizalice. Kada smo prošli grad vratili smo se u razred. Slikali smo se s učiteljicom. Tako je došlo vrijeme da skinemo svoje maske i krenemo kućama. Bilo nam je žao što nije bilo natjecanja za najljepše maske jer bi sigurno pobijedili. .

Hvala mojoj učiteljici i našim mamama što su se potrudile da sudjelujemo u ovom lijepom danu.

Tina Dražić

Maškare su najšareniji dani u godini. U našoj školi svi razredi su obukli šarene kostime. Neki su bili vragovi, cvijeće, grožđe i šarene ptice. Moj razred bio je šah. Kada smo izašli iz škole roditelji su nas slikali i divili se lijepim kostimima. Bilo je tako divno. Neki su dijelili bombone. Malo kasnije nam se pridružila srednja škola. Vesela i šarena povorka išla je od škole pa do grada. U gradu se skupilo dosta ljudi koji su nas gledali. Svi smo bili sretni i veseli jer na maškare možemo biti nešto o čemu smo uvijek sanjali. Jedva čekam sljedeće vesele maškare.

Iva Dukić

objavio: Ivana Kovačević   datum: 6. 3. 2014.