Posjet Plitvičkim jezerima

Učenici 5. i 6. razreda u srijedu su posjetili Plitvička jezera uz pratnju razrednika i pedagoga škole. U nastavku pročitajte dojmove učenika i pogledajte fotografije.

Plitvička jezera i Baraćeve špilje

Na izlet smo išli 3. lipnja 2014. godine. Krenuli smo u 8 sati.

Putovali smo 2 i pol sata do Baraćevih špilja. U špilju smo išli u dvije skupine. U špilji smo vidjeli razne sige. Od Baraćevih špilja do Plitvičkih jezera putovali smo 10-ak minuta. Na Plitvicama smo vidjeli jezera i predivne slapove. Putići kojima smo išli bili su uski i srećom nije nitko nije pao u jezero. Na Plitvičkim jezerima smo se vozili brodom i vlakićem.

Baraćeve špilje su bile zanimljive, ali je na Plitvicama bilo bolje, iako smo puno hodali.

Petra Norković, 5. a

Plitvička jezera

Oko 8 sati autobusi su došli po nas. Svi smo bili uzbuđeni.

Stali smo kod hotela '' Mirjana'' i tamo pojeli sendviče. Prije nego što smo otišli na Plitvička jezera posjetili smo Baraćeve špilje. Na glavamo smo imali kacige te izgledali kao mali rudari. Na Plitvicama smo  pogledali jedan film i krenuli u razgledavanje jezera. Bilo je jako lijepo. Vidjeli smo jata riba te prekrasne slapove. Dok smo čekali brod, kupili smo razglednice i pojeli sladolede. Nakon duge šetnje, vozili smo se vlakićem.

Iako smo bili umorni i iscrpljeni, na povratku je bilo veselo. U Glini smo stigli oko 2o sati.

Anamarija Bjelajac, 5. a

objavio: Ivana Kovačević   datum: 5. 6. 2014.