Maturalac 7. i 8. razreda

U nastavku pročitajte kako su se 7. i 8. razredi proveli na maturalcu i  što su posjetili i naučili.

24. rujna u 7, 00 sati okupili smo se pred školom. Dugo smo čekali taj dan, MATURALAC. Napokon je stigao. Busom smo se vozili do Nacionalnog parka Paklenica. Planinarili smo, a zatim se zaputili u Trogir.

Dočekala nas je prelijepa plaža i odličan smještaj. Sutradan smo išli na Krku. Bilo je prekrasno. Priroda, čist zrak, šetnja...Odlično smo se proveli, a navečer smo išli u Trogir. Razgledavali smo grad, a potom imali slobodno vrijeme za kupnju suvenira.

Nakon večernjeg izlaska u disko i neprospavane noći čekao nas je Split. Splitska riva i obilje ljepote vodilo nas je cijelim gradom. Naravno, i u Splitu smo imali slobodnog vremena, no ovaj put za uživanje na rivi. Iako je posjet Splitu brzo završio, provod je bio nezaboravan. Navečer smo ponovo išli u disko.

I došao je najgori dan na maturalcu, povratak kućama. Na povratku kući navratili smo u Zadar i pritom nismo požalili. Sunčano vrijeme, Donat, orgulje, Kalelarga. Bolji dan nismo mogli zamisliti. Na orguljama smo slušali zvuk valova i gledali u bistro more.

Nažalost, brzo smo morali ići doma. U Glinu smo stigli oko 22, 00 sata. Iako je maturalac kratko trajao, nikad nam nije bilo ovako zabavno.

Lucija Fabac i Anamarija Bakšić, 8. a

objavio: Ivana Kovačević   datum: 8. 10. 2014.