Branko Lustig u našoj školi

U četvrtak, 14. siječnja našu školu posjetio je Branko Lustig sa suradnicima.  Za učenike osmih razreda održano je predavanje o holokaustu s ciljem promicanja tolerancije i razumijevanja prema drugima.

Na početku predavanja  hrvatski producent i glumac židovskog podrijetla, dobitnik dva Oscara Branko Lustig ukratko nam je predstavio sebe, svoje suradnike i svoj program.  Nakon toga smo pogledali zanimljiv film o ljubavi i međusobnom pomaganju.  Nakon filma, ispričao nam je zanimljivu priču o svom životu za vrijeme holokausta. Govorio nam je kako mu je bilo u logorima Auschwitzu i Bergen-Belsenu. Što je radio, kako je preživljavao i kako su se ponašali prema njemu.  Njegova priča je bila veoma zanimljiva, te u nekim trenutcima čak i smiješna.

Vrijeme je jako brzo prošlo i bilo nam je žao kada smo čuli da imamo još samo pet minuta, a sigurni smo da nam je mogao ispričati još mnogo zanmljivih stvari.  Iz njegove priče smo naučili da bismo trebali poštovati i prihvaćati one koji su drugačiji od nas, te u skladu živjeti s njima,  također smo zaključili da mu je u životu bilo jako teško, ali svejedno je uspio jer je imao volju i želju da uspije. Voljeli bismo poslušati još ovakvih predavanja zato što je to tema o kojoj malo znamo, a smatramo je vrlo zanimljivom.

Nika Krizmanić i Dominik Cestarić, 8.c

Fotografije: Ljiljana Rožić, učiteljica povijesti

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 15. 1. 2016.