Izlet na Plitvička jezera

U utorak, 7. lipnja učenici petih razreda posjetili su Plitvička jezera uz pratnju razrednika i pedagoga škole. U nastavku pročitajte dojmove učenika i pogledajte fotografije.

Ujutro u 8:00 h smo krenuli na put. Autobusom smo putovali oko sat i četrdeset minuta i tada smo stigli u Baraćeve špilje. Baraćeve špilje se nalaze oko 6 km istočno od Rakovice. Tamo se nalazila neka livada gdje smo se mogli igrati. Do Baraćevih špilja prvo su išli 5.a i 5.b razred, a mi smo se za to vrijeme igrali i odmarali. Tamo je bila jedna suvenirnica sa jako lijepim stvarima. Kada smo malo bolje pogledali cijene na tim stvarima pomislile smo da su malo pretjerali. Kad su se 5.a i 5.b vratili išli smo mi. Vodič nam je podijelio kacige te smo ih stavili na glavu. Ušli smo u gornju Baraćevu špilju u koju smo mogli ući samo do 250 m iako je cijela dugačka 520 m. Tamo je bila jako lijepo, neobično i hladno. Sige su visile sa stropa,a neke su rasle s poda. U jednom trenutku je vodič ugasio svjetla da doživimo pravu atmosferu. Morat ćemo vam priznati malo smo se bojale i bile dezorijentirane. Kad smo izašli iz nje krenuli smo prema autobusu do Plitvičkih jezera. Kad smo došli na Plitvička jezera imali smo vremena za odmor. Nakon odmora smo jako dugo šetali i razgledavali. Jako nam se svidjelo šetati i razgledavati, ali su nas malo boljele noge. Kasnije smo otišli do jezera Kozjak gdje smo imali odmor i mogli smo jesti sladoled. Poslije odmora smo se šetali i vozili brodom. Mi smo se htjeli još voziti brodom, ali bilo je dobro dok je trajalo. Kasnije smo se još malo šetali. Kad smo došli do kraja obilaska imali smo odmor te smo se išli voziti vlakićem. Jako nam je bilo lijepo voziti se u vlakiću. Na izletu nam je bilo zanimljivo jer još nikad nismo bile na Plitvičkim jezerima. U Glinu smo došli oko 20:10 h. Jako nam se svidjelo biti u Baraćevim špiljama i na Plitvičkim jezerima i htjele bi to još jednom ponoviti.

Lorena Cestarić i Klara  Gregurić, 5.d

U utorak smo bili na Plitvičkim Jezerima. Bilo nam je vrlo lijepo. Vidjeli smo velike i lijepe slapove. Vidjeli smo različite životinje kao što su: patke, ribe, jelene. Šetali smo stazama uz jezera. Vozili smo se brodom i vlakićem. Kupili smo puno suvenira, družili se s prijateljima, slikali se, radili selfie, upoznali puno ljudi iz drugih država. Prije Plitvičkih Jezera smo bili u Baračevim špiljama. U špiljama je bilo vrlo hladno, ali i zanimljivo. Lijepo smo se proveli na Plitvičkim Jezerima i nadamo se da ćemo opet ići.

Anja Kireta i Ivona Oršulić, 5.d

Prvo smo išli u Baraćeve špilje. Postoje 3 Baraćeve špilje. Ona u kojoj smo mi bili je 250 m pod zemljom. Prije ulaska u špilju trebali smo staviti zaštitne kacige. Tada smo izgledali kao mali rudari. Poslije  smo išli na Plitvička jezera koja su bila predivna. Šetali smo se do velikog slapa i tamo smo se bili slikali. Krenuli smo u dugu avanturu. Plitvice su bile pune turista. Jako smo dugo šetali i napokon smo stigli do malog slapa. Ovo su staze kojima smo mi prolazili. Poslije dugog hodanja smo se vozili brodom. Kad smo se provozali s brodom morali smo još malo hodati da bi došli do vlakića. I njim smo se vozili i to dva puta. Kada smo se provozali vlakićem hodali smo 10 minuta do autobusa. I tad smo krenuli kući. Vratili smo se oko 8 sati navečer i bili smo jako umorni. Svima nam je bilo lijepo, srećom nitko nije pao.

Dorotea Šantek i Lana Mamuza, 5.d

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 8. 6. 2016.