Terenska nastava

U sklopu projekta Putevima hrvatske prošlosti (predmetna nastava) i ove godine učenici naše škole  od 3. do 6.10. bili su na terenskoj nastavi (foto-galerija).

Učenici razredne nastave u sklopu terenske nastave dan su proveli u Marin Brodu...

Posjetili su etno muzej, autohtonu drvenu „ižu na trem“ - Hrvatsku korablju. Razgledali su izložbu ručnih radova, narodnih nošnji  i starih predmeta upotrebljavanih na području Banovine. Učenici su se ipak najviše obradovali raftingu na rijeci Glini.

Terenska nastava petih razreda

4.10. 2011. učenici  petih razreda bili su na terenskoj nastavi. U pratnji svojih učitelja posjetili su Gornju Stubicu – Gupčevu lipu, spomenik Seljačkoj buni, Zelenjak – spomenik hrvatskoj himni, Krapinu – Muzej hrvatskih neandertalaca  i Zaprešić – Nove Dvore, dom bana Josipa Jelačića.

Terenska nastava šestih razreda

5. 10. 2011. učenici šestih razreda u pratanji svojih učitelja krenuli su na Krk. Razgledali su Krk, prošetali glavnim trgom. Vidjeli su i mnoge kulturne znamenitosti od starih zgrada i palača do crkve sv. Lucije u Baškoj. O njezinoj znamenitosti i važnosti učili su i čitali mnogo puta, a sada su sve to mogli i pogledati. Naime, prema tekstu Bašćanske ploče može se zaključiti da je hrvatski kralj Dmitar Zvonimir darovao opatu Držihi „ledinu“ tj. zemljište na kojemu je sagrađena crkva sv. Lucije. Na terenskoj nastavi na mjestima stvarnih povijesnih događaja učenici su prezentirali svoje istraživačke radove.  Ipak učenici su najviše od svega uživali u slobodnom vremenu i boravku na prekrasnoj plaži.

Terenska nastava sedmih razreda - Sljeme

Ujutro, 6. 10.  u osam sati krenuli smo iz Gline put Zagreba u kojem se nalazi park prirodi Medvednica. Na  vrhu  Medvednice nalazi se  odašiljač. S vrha se može vidjeti cijelo Zagorje. Svi  sedmi razredi krenuli su od podnožja Medvednice prema samom  vrhu. Bio je to dugačak put koji je trajao gotovo tri sata. Većina nas se umorila ali utjeha za dug put bio je prelijep pogled na Zagorje. Na vrhu smo se mogli odmoriti,pojesti i pripremiti na silaženje s planine. Poslije silaska nas je dočekao autobus koji nas je odveo u McDonald a potom na Bundek. Bundek je prekrasno zagrebačko jezero ispunjeno prirodom i zelenilom, dok se unutar Bundeka nalazi veliki park u kojem su se sedmaši zabavili. Nakon jednosatne zabave krenuli smo prema autobusu koji nas je odveo kući.

Terenska nastava osmih razreda - Zadar

Osmi razredi krenuli su 3. 10. na jednodnevni izlet u Zadar. Obišli su grad Zadar i njegove znamenitosti. Razgledali su crkvu sv. Marije od zdravlja, crkvu sv. Donata i katedralu sv. Stošije. Poslušali su i vidjeli Morske orgulje, veličanstveni Pozdrav suncu i Rimski forum. Biti u Zadru, a ne prošetati Kalelargom bilo bi neoprostivo. Naravno, osmaši su šetali Kalelargom i uživali. Na Kalelargi se naprije doznaje što se u Zadru događa ili se tek treba dogoditi, ali i kako se obući i što nositi. Kalelarga je opjevana kao rijetko koja ulica, a ima čak i svoju himnu – pjesmu Tomislava Ivčića koja je nadmašila šlagerske okvire i rado se pjeva i sluša, ne samo u Zadru.

Vijest pripremila: Info grupa

objavio: Bernarda Tonković Kuzmić   datum: 10. 10. 2011.