Večer s mladim "umjetnicima"

"Večer s mladim "umjetnicima" je finale literarnog i likovnog natječaja koji tradicionalno provodi Knjižnica i čitaonica Glina u Mjesecu hrvatske knjige u kome su sudjelovali i učenici naše škole sa svojim mentorima učiteljicama Vlastom Ožaković, Slavkom Davidović i Dianom Cestarić. Prigoda je to u kojoj se nagrađuju mladi umjetnici, što literati, što likovnjaci, ali i oni učenici koji su pročitali najviše knjiga tijekom jedne kalendarske godine.
Čestitamo svim našim učenicima te njihovim mentorima na ostvarenom uspjehu te se veselimo nastavku suradnje s Knjižnicom i čitaonicom Glina.

Nagrađeni učenici na likovnom natječaju su: 1.Nea Božić, 2.Matej Tkalčević, 3.Marija Muža u kategoriji nižih razreda, a u višim odjelima: 1.Teuta Biškup, 2.Gabriela Krkač, 3.Dario Cvitanović.
Za literarni natječaj: 1.Nikolina Krkač, 2. Marcell Muža 3.Elena Priljeva.
Čitanje djela mladih umjetnika popratili su glazbom i pjesmom mladi tamburaši HAKUD-a Glinska tamburica te klapa Srednje škole Glina pjesmom "Magdalena", a publika je također mogla uživati u monologu Đakinja prvakinja koji je izvela učenica 6.d razreda Sanja Brnjić. Na samom kraju programa svojom virtuoznošću iznenadio nas je i oduševio Marin Šantek učenik 4. razreda Srednje škole Glina.

objavio: Sanja Palaić   datum: 15. 11. 2019.