Osnovna škola Glina zajedno s još 7 osnovnih škola s područja Sisačko - moslavačke županije sudjeluje u projektu pod nazivom Moja škola - zajednica sa srcem. Nositelj projekta je Udruga IKS iz Petrinje, a projekt će se provoditi u sljedeće dvije školske godine. U provedbi projekta sudjelovat će svi učenici i učitelji naše škole, a projektne aktivnosti osmišljene su i prilagođene svim uzrastima.

Opći cilj projekta je povećati doprinos školskih zajednica u razvoju volonterstva kao pokretačke snage u provedbi reformi za društveni i gospodarski rast i demokratski razvoj. Unaprjeđenjem kapaciteta osam osnovnih škola Sisačko-moslavačke županije na području s indeksom razvijenosti manjim od 50% prosjeka RH, doprinijet će se stvaranju novih generacija mladih pokretača promjena koji vrijednosti volontiranja primjenjuju kao temelj u svom svakodnevnom životu i razvoju svojih zajednica.

Međunarodni dan volontera

05. prosinca 2018. obilježen je u našoj školi Međunarodni dan volontera otvaranjem izložbe likovnih radova djece iz Dječjeg vrtića Bubamara koji su nastali tijekom prošlogodišnje volonterske akcije "Čitaj mi priču". Izložbu je otvorio zamjenik gradonačelnika Grada Gline g. Dario Žinić. Osnovna škola Glina već drugu školsku godinu sudjeluje u projektu Moja škola - zajednica sa srcem koji za cilj ima učiti učenike o važnosti volontiranja u svakodnevnom životu i pomaganju potrebitima. O projektu i projektim aktivnostima govorili su Tamara Jovičić iz Udruge IKS i pedagog škole Zoran Kirinić. Učenici naše škole za ovu prigodu naučili su i otpjevali Himnu volontera.

objavio: Zoran Kirinić   datum: 10. 12. 2018.